Блог > Ювелірні камені > Публікація

Смарагд, те, чого ви не знали


Смарагд, кристал, який має свою історію і ведеться вона ще з часів ацтеків та інків, які вважали даний камінь священним, саме в місцях проживання цих народів і донині знаходиться найбільше родовище цього каменю. Як і рубін, Цей камінь користувався великою популярністю у королівських осіб різних часів, згідно з легендами, самоцвіти, здобуті на аравійському родовищі прикрашали колекції безлічі монархів і правителів різних країн, причому не просто прикрашали, а вважалися найціннішими з всіх каменів.  

Однією з великих прихильниць смарагду була правителька Аравії цариця Шеви.

 

Відповідно переказами народів долини Мантра в Південній Америці в шістнадцятому столітті був знайдений смарагд розміром з яйце страуса, цей чудовий камінь був названий на честь богині Есмеральди і зберігався в Перу в храмі Сонця. За віруваннями цього народу камінь дарували щастя й удачу всім, хто хоч раз глянув на нього.Кожен, хто хотів привернути до себе богиню і отримати благоговіння повинен був піднести їй в дар смарагд.

У той час йшли постійні бої за території і багатства, які знаходилися на них.Так і в долину Мантра прийшли завойовники, конкістадори з Іспанії, воїни завоювали територію, храм Сонця був зруйнований, але, їм так і не вдалося знайти «божетво», яке було успішно заховано жерцями, причому, заховано так, що й донині, через стільки років, смарагд богині Есмеральди не був знайдений.

До того ж часу відноситься і підвіска виконана з смарагдів, прикраса зроблено у вигляді хреста, до якого прикріплена каравела з того ж каменю. Це прикраса має вагу 125 карат і було виконано іспанськими ювелірами. На даний момент прикраса зберігається в Ермітажі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ще одне знамените прикраса зі смарагдами зберігається в музеї Лувр, місто Париж, це корона, належала імператриці Євгенії. Прикраса датується 1855 роком, і було виготовлено до коронації імператриці.

Не можна обійти увагою і смарагд під назвою «Монгол», який має масу в 217,8 карат. Цей камінь особливий, на одній з його сторін висічений квітковий орнамент, на іншій тексти молитов. Даний екземпляр був проданий з молотка на аукціоні Крісті в місті Лондон. Придбав його невідомий покупець за суму в 2,2 мільйона доларів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Багато відомих історії смарагди не збереглися до наших днів. Наприклад, п'ять «Іспанських» смарагдів. Цю колекцію каменів, що мають самі різні форми, колись подарував своїй нареченій Фернандо Кортес, цей жест викликав бурю негативних емоцій у правлячої в той час в Іспанії королеви Ізабелли, адже саме вона розраховувала отримати даний подарунок.Колекція «п'яти іспанських» була загублена в 1541 році і по наш час про неї невідомо нічого.

До знаменитих прикрасам зі смарагдами відноситься і брошка родини Романових, діадема імператриці Франції Марії-Луїзи, цю діадему дамі підніс сам Наполеон, як подарунок на весілля. Також намисто індійської принцеси, яке доповнювалося сережками з смарагдами.

 

Але не тільки царські особи обожнювали смарагді. Його оспівували великі поети, наприклад, сам А.С.Пушкин присвятив каменю стих, його використовував у своїй творчості великий Олександр Дюма. За доданнях предків, купити смарагд, Означало забезпечити себе удачею і добробутом на все життя.

 

Дата публікації: 29 жовтня 2015 р. | Категорія: Ювелірні камені

Питання / Коментарі

Зворотній зв'язок


Є питання? Хочете замовити? Будемо раді допомогти Вам!

Контакти


Ми в соціальних мережах


Читайте новини у зручному форматі